Najpopularniejsza alternatywa

Wizyta u stomatologa

Ci, którzy mogą sobie pozwolić na wybielanie zębów u dentysty, to muszą spełnić parę kryteriów dotyczących jamy ustnej. Przed samą wizytą, niezbędny jest wywiad, który polega na przedstawieniu zabiegu, badaniach, przeciwwskazaniach. Najczęstszym z nich jest próchnica, paradontoza czy stan zapalny dziąseł. Z powyższej usługi nie mogą skorzystać kobiety w ciąży, osoby poniżej 16 roku życia, czy też takie, które są uczulone na substancje zawarte w produktach wybielających. Jakie są metody wybielania zębów u dentysty? Wbrew pozorom nie jest ich tak mało!

Przykłady chorób jamy ustnej – przy których należy unikać zabiegu!

1)próchnica zębów,
3)paradontoza,
4)wrażliwe zęby,
4)odsłonięte korzenie zębowe,
5)karmienie piersią, stan ciążowy,
6)alergia na substancje zawarte w środkach wybielających,
7)stan zapalny jamy ustnej (należy dużo szybciej go wyleczyć przed zabiegiem),
8)przyjmowanie silnych leków osłabiających, niszczących organizm,
9)zabiegi chirurgiczne, które były wykonywane krótko przed zabiegiem,
10)noszenie aparatu ortodontycznego (zabieg można wykonać min. 6 miesięcy po zdjęciu aparatu),
11)osłabienie układu odpornościowego

Przedstawienie usług w gabinecie stomatologicznym – wybielanie zębów

Metody:
1) Beyond – Jest najbardziej popularna, potrafi wybielić je nawet o osiem odcieni. Stomatolog nakłada nam specjalny żel, który aktywuje się za pomocą specjalnej lampki. Możemy usunąć naprawdę silne przebarwienia, zabieg trwa niecałą godzinę i starczy na długi czas.
2) Prevdent – wzmacnia i wybiela zęby jednocześnie. W przeciwieństwie do pierwszej metody, dentysta nakłada aktywną piankę, która również jest naświetlana specjalną lampką LED. Ta metoda jest szczególnie polecana na wrażliwe szkliwo, ponieważ ma 100% skład pod nazwą: nano-hydroksyapatyt, będącym głównym składnikiem szkliwa. Ta usługa już trwa nieco dłużej, ponieważ 1,5h.
3) Nakładkowa – Stomatolog projektuje nakładki, na podstawie naszego wycisku zębów, który zdobywa na pierwszej wizycie. Następnie informuje nas, jak z tego korzystać, aby uzyskać dobry efekt. Zazwyczaj żel wybielający aplikuje się na nakładkę, zaleca się nosić ją kilka godzin przez dwa tygodnie bez żadnej przerwy.

You may also like...